Enter your keyword

post

Wspomnienia  z wycieczki do Warszawy

Wspomnienia z wycieczki do Warszawy

W dniach 4-5 listopada 2019 r.  odbyła się wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyli uczniowie klas Va, Vb, VIb, VIIa.  Opiekunami wycieczki byli pani Agnieszka Łuczak, pani Renata Zabłocka, pan Rafał Siwek i pan Janusz Zarębski.

Wyjechaliśmy o 5.00 rano w poniedziałek, pilot z biura podróży przez cały czas jazdy opowiadał ciekawostki na temat miast, miejscowości i miejsc, przez które przejeżdżaliśmy. Po przyjeździe do stolicy odbyliśmy spacer po Łazienkach Królewskich,  oglądaliśmy Pałac na Wyspie, malowniczy Amfiteatr pomnik Fryderyka Chopina oraz Belweder.

Udaliśmy się na plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, następnie do Grobu Nieznanego Żołnierza, w pobliżu którego odwiedziliśmy Ogród Saski z imponującą XIX – wieczną fontanną.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Sejmie i Senacie RP. Po przejściu rutynowej kontroli, spotkaliśmy się z parą naszych przewodników i rozpoczęliśmy zwiedzanie. Zasiedliśmy w salach znanych dotąd z informacyjnych programów telewizyjnych, widzieliśmy polityków przygotowujących się do udzielania wywiadów i ekipy różnych stacji podczas pracy. Na zakończenie zwiedzania czekała na nas niespodzianka – każdy uczestnik otrzymał słuchawki i materiały informacyjne.

Następnie zwiedzaliśmy Plac Zamkowy. Podziwialiśmy Zamek Królewski z Kolumną Zygmunta III – Wazy. Na Krakowskim Przedmieściu zatrzymaliśmy się pod pomnikiem Adama Mickiewicza oraz fasadami najsłynniejszych hoteli.

Udaliśmy się do warszawskiego metra aby przejechać kilka stacji i poczuć atmosferę tego środka transportu.

Po przejściu z metra, trochę zmęczeni, pojechaliśmy autokarem pod Stadion Narodowy, aby będąc już w jego wnętrzu, poczuć się jak wyjątkowi goście. Chodziliśmy trasami, którymi poruszają się fani piłki w czasie meczu, odwiedzaliśmy szatnie, sale odnowy polskich piłkarzy i sale konferencyjne.

Na zewnątrz Stadion Narodowy wyglądał równie imponująco, było ciemno, a jego kształt oświetlony był w barwach narodowych.

Na zakończenie dnia udaliśmy się do udaliśmy się do hotelu „Aramis”, w którym czekała na nas obiadokolacja i wyczekiwany nocleg. Noc upłynęła szybko i we wtorek 05.11.2019 roku, po śniadaniu, udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik gdzie czekało na nas 450 eksponatów w sześciu tematycznych galeriach, zaawansowane technologie, multimedia, wynalazki… Wszystko w zasięgu ręki, przeznaczone do samodzielnego testowania, sprawdzania i dobrej zabawy.

Zadowoleni przeszliśmy do Planetarium zwanego Niebem Kopernika, które jest jednym z najnowocześniejszych na świecie. Obejrzeliśmy tam zgromadzone tam ekspozycje meteorytów i zasiedliśmy, a właściwie ułożyliśmy się w wygodnych fotelach aby obejrzeć wyjątkowy seans w 3D. Niezapomniane wrażenia!

Po opuszczeniu Planetarium wspięliśmy się do ogrodu na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, który jest popularnym miejscem odpoczynku studentów i mieszkańców Warszawy.

Wycieczka dostarczyła wiele satysfakcji fanom sportu, dobrej architektury i ciekawych historii.

Dziękujemy!