Enter your keyword

post

KOMUNIKAT ❗❗❗

KOMUNIKAT ❗❗❗

Szanowni Państwo!
W związku z rekomendacjami Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowania na koronawirusa apelujemy by nie posyłali Państwo przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola i szkoły. Prosimy również o przypominanie dzieciom o konieczności przestrzegania podstawowych zasad higieny , w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania.
Jeżeli Państwa dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne prosimy, aby Państwo bezzwłocznie powiadomili stację sanitarno-epidemiologiczną oraz zgłosili się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno – zakaźnego.

W przypadku nieprzewidzianego zamknięcia przedszkola lub szkoły rodzicowi dziecka do 8 roku życia należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz. U. 2017 poz. 1368).

Prosimy o sprawdzanie na bieżąco komunikatów publikowanych na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia. W przypadku dodatkowych wątpliwości można się kontaktować z Ministerstwem Zdrowia pod numerem telefonu 800 190 590 (czynna całodobowo).
Najbliższa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna Tomaszów Lubelski, telefon 84 664 44 78.
Najbliższy Oddział Zakaźny – Tomaszów Lubelski – Tel 84 664 44 11
Jeżeli Państwo i Wasze dzieci nie miały kontaktu z osobą chorą, nie ma powodów do obaw.